Aktualne szkolenia

Dnia 24.11.2018 r. (sobota) we Wrocławiu, Ośrodek Psychologii Sądowej i Pomocy Psychologicznej (OPSiPP) zaprasza na szkolenie:

„Na miejscu zbrodni” 
Szkolenie o pracy w Policji, połączone z praktycznymi warsztatami, prowadzone przez dwie osoby: znaną Policjantkę oraz Agentkę Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Myślisz o pracy w Policji lub Służbach Specjalnych?

Nurtuje Cię mnóstwo pytań i wątpliwości? A może po prostu jesteś ciekawa/y tego, jak praca w Policji i Służbach Specjalnych wygląda od wewnątrz? I ile książkowo-telewizyjny obraz służb mundurowych ma wspólnego z rzeczywistością?

Teraz masz wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju okazję, by na naszym szkoleniu dowiedzieć się tego wszystkiego od osoby, której twarz świetnie znasz: Joanny Czechowskiej – byłej nadkomisarz Wydziału Kryminalnego Sekcji ds. Przeciwdziałania Przestępczości Narkotykowej, współtworzącej serial kryminalny W11, obecnie edukatorki, współpracującej z kilkoma wyższymi uczelniami.

Współprowadzącą będzie wieloletnia funkcjonariuszka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, kapitan Sylwia Bober-Jasnoch, absolwentka prawa UJ, wcześniej pracownik Wydziału Kryminalnego Sekcji ds. Przeciwdziałania Przestępczości Narkotykowej oraz pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Obie Panie są prawdziwymi kopalniami wiedzy na temat pracy w Policji i ABW.

Bardzo ważną częścią szkolenia będą PRAKTYCZNE WARSZTATY pokazujące autentyczne działania podejmowane na miejscu przestępstwa. Będzie też miejsce na burzę mózgów, rozmowę i zadawanie pytań.

Szczególną uwagę poświęcimy również blaskom i cieniom pracy kobiet w Policji i Służbach Specjalnych.

Szkolenie ma formę warsztatową, więc liczba miejsc mocno ograniczona!

Ramowy program szkolenia:

  1. Informacje wstępne: Czym właściwie zajmuje się (a czym nie) Policja w Polsce? Rozróżnienie: Policja a inne służby.
  2. Organizacja i zadania Policji z podziałem na poszczególne piony (warto zastanowić się: gdzie ja tu mogę pasować?), rekrutacja do służby w Policji i ABW (praktyczne rady), wynagrodzenie i ścieżka policyjnego awansu (szkolenia, stopnie itd.), przywileje bycia policjantem (np. wcześniejsza emerytura, urlopy dodatkowe i zdrowotne, prawa socjalne)
  3. Uprawnienia i sposób działania Służb Specjalnych
  4. Konsekwencje prawne i społeczne bycia policjantem i agentem Służb
  5. Policja a media (podstawy udzielania informacji – komu i w jakim zakresie, tajemnica postępowania, współpraca Policji z mediami w sytuacjach kryzysowych itp.)
  6. Rola kobiet i specyfika ich pracy w służbach mundurowych
  7. Warsztaty – oględziny miejsca zdarzenia na zaaranżowanym miejscu popełnienia przestępstwa
  8. Warsztaty (dyskusja) – zachowanie obywatela na miejscu różnych zdarzeń (strzelanina, znalezienie zwłok, napad na bank, pościg ulicami miasta, atak terrorystyczny, atak szaleńca) – wskazanie najbardziej pożądanych zachowań i najczęściej popełnianych błędów
  9. Pytania uczestników


Prowadzący
: nadkom. Joanna Czechowska, kpt. Sylwia Bober-Jasnoch
Termin: 24.11.2018 r. (sobota)
Miejsce:  Wrocław
Czas trwania: 10.00-18.00
Uczestnicy: Szkolenie o charakterze otwartym, jedyny wymóg to pełnoletniość

Koszt: Specjalna cena w Krakowie: 240 zł (a dla stałych uczestników szkoleń OPSiPP – 220 zł)
Numer rachunku do wpłaty:     03 1020 2906 0000 1702 0380 2774
(w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz tytuł szkolenia, a w przypadku gdy płatnikiem jest instytucja – za kogo jest dokonywana płatność).

Cena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu, zaświadczenie o jego ukończeniu, szczegółowy konspekt, serwis kawowo-ciastkowy

Zapisy: zakładka karta zgłoszenia

e-mail: biuro@opsipp-krakow.pl

tel. 664 941 917